Deklaracja dostępności
Urząd Gminy Łęki Szlacheckie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony rada.lekiszlacheckie.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest w pełni zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Data i podstawa przygotowania deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
Skróty klawiszowe
SHIFT + ALT + H - Strona główna<br />SHIFT + ALT + M - Zawartość strony<br />SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka<br />SHIFT + ALT + 0-9 - Menu
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Natalia Gajek — mejlowo sekretariat@lekiszlacheckie.pl lub telefonicznie (44) 787-53-25. — mejlowo informatyk@lekiszlacheckie.pl lub telefonicznie (44) 787-53-25.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Tą samą drogą można składać skargi na brak zapewnienia dostępności. Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Link do aplikacji mobilnej:
Link do deklaracji dostępnosci tej aplikacji:
Dostępność architektoniczna
Budynek Urzędu piętrowy, do którego prowadzi utwardzona nawierzchnia. Nieopodal znajduje się przystanek autobusowy. Do dyspozycji petentów 14 miejsc parkingowych w tym jedno miejsce dla osoby niepełnosprawnej. Do budynku prowadzi jedno wejście. Do wejścia prowadzą schody z podjazdem dla osób niepełnosprawnych. W budynku nie ma windy. Dostępne są pomieszczenia Urzędu na parterze. W budynku brak jest dostępnej toalety dla osób z niepełnosprawnościami. W budynku zainstalowana jest przenośna pętla indukcyjna oraz dostęp do zdalnego tłumacza języka migowego. Na parterze znajduje się tablica informacyjna o rozkładzie pomieszczeń. Schody na piętro posiadają kontrastowe oznakowanie stopni (początek i koniec biegów), dodatkowo są oznakowane za pomocą faktury ostrzegawczej. Nie posiadają dodatkowych poręczy. Istniejące poręcze nie posiadają oznakowania brajlowskiego. Budynek posiada czytelne oznakowanie ewakuacyjne.